VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY

ŠPORT A TURISTIKA V BLÍZKOM OKOLÍ

Bojnice sú malebné mesto na západnom Slovensku, ktoré je známe svojím úchvatným hradom, liečivými termálnymi prameňmi a krásnou prírodou. Hrad, ktorý pochádza z 12. storočia, je obklopený upravenými záhradami a vodným priekopou, a je obľúbenou turistickou atrakciou. Termálne pramene v Bojniciach sú bohaté na minerály a ponúkajú relaxačný únik pre tých, ktorí hľadajú omladenie. Bojnice majú tiež bohaté kultúrne dedičstvo, s múzeami, galériami a festivalmi, ktoré sa konajú počas celého roka, a preto sú nevyhnutnou zastávkou pre každého, kto objavuje túto oblasť.

Magura

Je najvyšší vrch Malej Magury, geomorfologického podcelku Strážovských vrchov. s výškou 1 141,3 m n. m. Nachádza sa v okrese Prievidza a najbližšími obcami sú Nevidzany, Poruba a Chvojnica. Svoju turistickú trasu môžete začať priamo z Bojníc cez Kalváriu po žltej značke.

6551593d17326254ca4091bb0e958d87

Kľak

Kľak je výrazný hôľnato-skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni južnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Je vhodným miestom na turistiku a zimné športy. Skiarena Fačkovské sedlo je rajom pre milovníkov zimných športov a adrenalínu.

IMG_9408

Ski Cígeľ a Jančekova skala

Neďaleko od Bojníc nájdeme domácimi obľúbené malé lyžiarske stredisko Ski Cígeľ, ktoré je celodenne otvorené cez víkendy a počas týždňa ponúka večerné lyžovanie. Od vodnej nádrže vedie nenáročný turistický chodník, vhodný aj pre rodiny s deťmi na Jančekovu skalu.

IMG_5356

Pohorie Vtáčnik

Vtáčnik je výrazný bralnatý vrchol na hlavnom hrebeni rovnomenného pohoria. Známy je aj vďaka horolezeckej oblasti Hrádok a ponúka rôzne náročné turistické trasy.

TOM46745e_vtacnik10

Zdroje informácií travelguide.sk, bojnice.eu, kupelebojnice.sk, informaciebojnice.sk, wikipedia, aquilla.sk, vodnysvetpd.sk, zoskok.sk, zoobojnice.sk, bojnicecastle.sk, banskyskanzen.sk