VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY

ATRAKCIE V OKOLÍ

Bojnice sú malebné mesto na západnom Slovensku, ktoré je známe svojím úchvatným hradom, liečivými termálnymi prameňmi a krásnou prírodou. Hrad, ktorý pochádza z 12. storočia, je obklopený upravenými záhradami a vodným priekopou, a je obľúbenou turistickou atrakciou. Termálne pramene v Bojniciach sú bohaté na minerály a ponúkajú relaxačný únik pre tých, ktorí hľadajú omladenie. Bojnice majú tiež bohaté kultúrne dedičstvo, s múzeami, galériami a festivalmi, ktoré sa konajú počas celého roka, a preto sú nevyhnutnou zastávkou pre každého, kto objavuje túto oblasť.

Vodný svet Sebedražie

Strávte deň pobytom v prírode, pričom si môžete uloviť vlastný obed. Vodný svet Sebedražie ponúka možnosť lovenia rýb aj bez rybárskeho povolenia. Čaká na Vás rôzne množstvo atrakcií, okrem iného si môžete posedieť pri ohni pri megalitickom ohnisku, či navštíviť pirátsku loď s občerstvením.

atrakcie_2_20111026_1762871916

Tandemový zoskok padákom alebo vyhliadkový let

Túžite sa na svet pozrieť z vtáčej perspektívy? Prekročte svoje limity a vyskúšajte niečo jedinečné. Možnosť zoskokov aj pre dvojice. Pre viac informácií sa vopred informujte u poskytovateľa služby.

1123073685

Jazda na koni – Montyranč

Obdivujte prekrásnu prírodu Malej Fatry z koňského sedla. Vo Vyšehradnom ponúkajú prenájom koní pre skúsených jazdcov, i začiatočníkov.

image3

Golf Klub Bojnice

Objavte 9-jamkové podhorské ihrisko v Sebedraží s prvkami Škótskeho golfu. Takmer 25 hektárová plocha je situovaná do terénu s 50 metrovým prevýšením.

11

Minigolfový areál v mestskom parku v Prievidzi

Strávte príjemné chvíle s rodinou, či priateľmi v mestskom parku v Prievidzi. V letných mesiacoch Vás poteší miniaturgolfové ihrisko, a v prípade nepriaznivého počasia nesklamú moderné bowlingové dráhy.

1043_monigolfprievidza1_1295470657

Hornonistriansky banský skanzen

Baníctvo na Hornej Nitre má dlhú históriu a bolo neoddeliteľnou súčasťou jej obyvateľov. Využite možnosť a odvezte sa do útrob zeme vláčikom a bližšie spoznajte ťažkú prácu baníkov. V priestoroch pre turistov sa ešte nedávno vykonávala ťažba hnedého uhlia, a preto sú tieto miesta veľmi autentické. Záujem o prehliadku je potrebné nahlásiť aspoň jeden deň vopred.

p06-300x225

Zdroje informácií travelguide.sk, bojnice.eu, kupelebojnice.sk, informaciebojnice.sk, wikipedia, aquilla.sk, vodnysvetpd.sk, zoskok.sk, zoobojnice.sk, bojnicecastle.sk, banskyskanzen.sk