You are currently viewing Jozef Hollý Piano show pod Belassi nebom

Jozef Hollý Piano show pod Belassi nebom

Open air koncert

Prvotná myšlienka vznikla, keď som ho počula a videla preberať prstami po klávesoch prvýkrát. Keď potom prišlo zadanie, zorganizovať koncert v Belassi záhrade, stavili sme na istotu. Od samého začiatku bolo jasné, že kapacita bude nepostačujúca a predpovede sa naplnili. 3 x navyšovaný predpredaj vstupeniek bol dôkazom, že Jozef Hollý je vynikajúca voľba.

Oslovenie, prvé stretnutie priamo na mieste, otázky a otázniky, či bude súhlasiť a či my dokážeme splniť požadované podmienky. Na Veľkú noc sa podarilo. Dostali sme zelenú a začali s prípravami. S pomocou Ministerstva dopravy, ktoré zastrešuje cestovný ruch na Slovensku, v našom regióne pod záštitou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horná Nitra Bojnice sme pripravili, rovnako ako po minulé roky, ďalší zo série koncertov Hudby pod hradbami.

Klavírny virtuóz Jozef Hollý v Belassi Bojnice

A tak k nám 23. júla zavítal klavírny virtuóz Jozef Hollý, ktorý svojou nadčasovou piano show, tentokrát prezentovanou formou open air koncertu pod holým nebom v našej hotelovej záhrade rozvibroval celé publikum. Počasie síce bolo vrtkavé a počas príprav aj kde tu čosi spadlo, no úžasnú večernú atmosféru plnú neuveriteľnej energie sme si nenechali pokaziť. Účasť 210-tich nadšencov klavírnej hudby v modernom prevedení bola nad naše očakávania, a nebyť snahy zabezpečiť komfort pre všetkých, zmestilo by sa nás aj viac. Jozef Hollý má fanúšikov viac než dosť a cestujú za ním z celého Slovenska kamkoľvek. Aj k nám do Bojníc prišli zo všetkých kútov a smerov a my sme radi, že sa im páčilo a rozšírili sme ich repertoár pekných miest.

Po úvodnom welcome drinku pokračoval samotný koncert Jozefa Hollého s kapelou, ktorý zakončila autogramiáda, fotenie s hviezdou večera a malý raut na záver v hotelovej reštaurácii.

Ďakujeme účinkujúcim za vynikajúci program, všetkým účastníkom za skvelú atmosféru a organizátorom za ústretovosť a ochotnú spoluprácu. Zas o rok sa tešíme na ďalší krásny koncert, o ktorom sa dozviete viac včas. Dovtedy však určite zorganizujeme viacero zaujímavých podujatí, ktoré si nenechajte ujsť.