Očarujúci hotel s rodinnou atmosférou a veľkým srdcom pre Vás

Vitajte v BELASSI Hotel & Restaurant Bojnice

BELASSI Hotel & Restaurant Bojnice sa nachádza v historickom centre Bojníc, 500 metrov od Bojnického zámku.

Starostlivý a osobný prístup tímu Belassi vytvára pohodlie domova rovnako pre rodiny, páry i obchodne cestujúcich. Sme tu pre Vás pri výnimočných okamihoch Vášho života a pomáhame Vám vytvárať skvelé zážitky pri spoznávaní krás Slovenska.

Ambíciou hotela BELASSI je byť výnimočným miestom pre všetkých svojich hostí, či už prichádzajú za prácou, kultúrou, stráviť spoločný čas s rodinou, alebo osláviť jedinečnú životnú udalosť.

Hotel nesie meno po Márii Františke, rodenej grófke Khuen-Belassy, vdove po Pavlovi IV. Pálffym. Po jeho smrti sa grófka ujala majetku a usilovne pokračovala v začatom diele svojho manžela. Zbožná vdova sa postarala o dokončenie hradnej kaplnky a pričinila sa i o dokončenie rekonštrukcie kúpeľov, s ktorou začal ešte jej manžel. Pavol IV. Pálffy dal zbúrať staré spustnuté kúpeľné objekty a postavil nový kúpeľný dom s hosťovskými izbami a bazénmi. Začaté dielo po ňom dokončila Mária Františka rok po manželovej smrti.

Spoločne so synovcom Pavla IV. Pálffyho realizovala Mária Františka rekatolizačnú časť testamentu, v ktorej žiadal, aby sa z určených peňazí vybudoval v dedinách na jeho panstvách ročne aspoň jeden kostol. Do mesta povolala okrem iných i piaristov z Poľska a ponúkla im výstavbu rehoľného domu. Nakoľko boli výslovne školská rehoľa, položili základy pre dnešné Piaristické gymnázium v Prievidzi a jednu z najkrajších barokových stavieb v strednej Európe – kostol Najsvätejšej Trojica v Prievidzi.

Hotel BELASSI ponúka na výber z klimatizovaných izieb s bezplatným pripojením na internet. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu, satelitnú TV a príslušenstvo na prípravu kávy alebo čaju. Súčasťou bezbariérového Hotela BELASSI je kaviareň a reštaurácia, ktorá ponúka stredomorské špeciality a pokrmy medzinárodnej kuchyne.

Náš priestor ... Váš príbeh

Zoznámte sa s Hotelom Belassi

U nás nájdete aj

Belassi Café & Restaurant

Komplexné služby v oblasti spoločenského a zážitkového stravovania a stravovanie hotelových hostí sú naším cieľom aj poslaním. Našou prioritou je poskytovať kvalitné služby v príjemnom prostredí, vždy s niečím malým navyše. Snažíme sa nielen uspokojiť Vaše chuťové poháriky, ale aj poskytnúť neopakovateľný a nezabudnuteľný zážitok. Lebo nielen láska ide cez žalúdok.

Odborne vyškolený personál s niekoľkoročnými skúsenosťami, najnovšia gastronomická technika a nepredstieraná pohostinnosť vytvárajú atmosféru, vďaka ktorej sa BELASSI Café & Restaurant Bojnice stane vaším obľúbeným miestom na stretnutia nielen s priateľmi.

domaci-chlieb
slimaky-pecivo
Neprehliadnite

U nás si užívate tieto výhody

 • Personál hovorí troma jazykmi
 • Recepcia otvorená 24 hodín
 • Klimatizované priestory
 • Kávový a čajový set na každej izbe
 • Reštaurácia
 • Detský kútik
 • Letná terasa so záhradou
 • Knižnica
 • Parkovanie v podzemnej garáži
 • Zdarma! V izbách k dispozícii káblové pripojenie na internet 
 • Zdarma! Wi-Fi pripojenie na internet je k dispozícii v celom hoteli

Naše hodnoty

Našim profesionálnym a starostlivým prístupom vytvárame pre našich klientov pocit rodinnej atmosféry. Dôvera, spolupráca, kreativita a nadšenie pre prácu sú základnými piliermi nášho tímu. Poriadok a dodržiavanie predpisov sú dôležitým východiskom pri našej práci. Vďaka stabilnej pozícii na trhu vzrastá aj naša dôveryhodnosť. Pri všetkých aktivitách dbáme o udržateľný rozvoj a spolupracujeme s miestnymi komunitami. Prijali sme záväzok byť jedinečným miestom a k tomu budeme  efektívne využívať všetky zdroje hotela.

exterier_out2