HOTEL BELASSI

ATRAKCIE V BOJNICIACH

Bojnický Zámok

Bojnický Zámok je dominantou Hornej Nitry a je súčasťou Slovenského národného múzea. Počas celého roka sa tu konajú prehliadky, aj s rôznou tematikou. Romantický charakter podčiarkuje aj možnosť zosobášiť sa v Zlatej sále.

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí.

Národná ZOO Bojnice

Národná zoologická záhrada je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Jej jedinečná kolekcia zvierat z celého sveta predstavuje 430 druhou s počtom viac ako 3500 exemplárov.

Múzeum Praveku

Vykročte do dávnych dôb histórie nášho ľudského rodu a objavte praveký svet neďaleko Bojnického zámku. Originálne zážitky čakajú na Vás aj Vaše deti v okolí Prepoštskej jaskyne. Vyskúšajte napríklad jedinečnú nočnú prehliadku s fakľami.

Sokoliari Aquilla Bojnice

Cieľom sokoliarov Aquila je pomôcť dravcom v ich zápase o prežitie, nielen chovom, ale aj propagáciou, približovaním ich krásy, dokonalosti, propagovaním sokoliarstva ako najstaršieho spôsobu lovu, ale aj výchovou detí aj mládeže vo vzťahu k prírode, no a v neposlednom rade aj samotnou ochranou dravcov, ich rehabilitáciou a výskumom.

Lipa kráľa Mateja

Lipa kráľa Mateja rastie v zámockom parku v Bojniciach a je majetkom Slovenského národného múzea. Patrí medzi najstaršie nie len u nás ale aj v Európe. Aj vďaka svojmu veku cez 700 rokov je vzácnym pamiatkovým i botanicky dôležitým stromom a je štátom chránená.

Mysterium Bojnice

V Mysterium Bojnice na Vás čakajú Zážitkové hry pre partie, či už v interiéry – únikové izby alebo hry v exteriéroch, pre odvážnych možnosť chôdze po ohni.

Bojnická vyhliadka – Čajka v oblakoch

Neprehliadnuteľná 30 metrov vysoká stavba v korunách stromov ponúka jedinečný pohľad na Hornonitriansku kotlinu. Dostanete sa k nej autom, alebo peši po asfaltovom chodníku, ktorý vedie cez lesopark z Bojníc.

HOTEL BELASSI

ATRAKCIE V BLÍZKOM OKOLÍ

Vodný svet Sebedražie

Strávte deň pobytom v prírode, pričom si môžete uloviť vlastný obed. Vodný svet Sebedražie ponúka možnosť lovenia rýb aj bez rybárskeho povolenia. Čaká na Vás rôzne množstvo atrakcií, okrem iného si môžete posedieť pri ohni pri megalitickom ohnisku, či navštíviť pirátsku loď s občerstvením.

Jazda na koni – Montyranč

Obdivujte prekrásnu prírodu Malej Fatry z koňského sedla. Vo Vyšehradnom ponúkajú prenájom koní pre skúsených jazdcov, i začiatočníkov.

Tandemový zoskok padákom alebo vyhliadkový let

Túžite sa na svet pozrieť z vtáčej perspektívy? Prekročte svoje limity a vyskúšajte niečo jedinečné. Možnosť zoskokov aj pre dvojice. Pre viac informácií sa vopred informujte u poskytovateľa služby.

Golf Klub Bojnice

Objavte 9-jamkové podhorské ihrisko v Sebedraží s prvkami Škótskeho golfu. Takmer 25 hektárová plocha je situovaná do terénu s 50 metrovým prevýšením.

Minigolfový areál v mestskom parku v Prievidzi

Strávte príjemné chvíle s rodinou, či priateľmi v mestskom parku v Prievidzi. V letných mesiacoch Vás poteší miniaturgolfové ihrisko, a v prípade nepriaznivého počasia nesklamú moderné bowlingové dráhy.

Hornonistriansky banský skanzen

Baníctvo na Hornej Nitre má dlhú históriu a bolo neoddeliteľnou súčasťou jej obyvateľov. Využite možnosť a odvezte sa do útrob zeme vláčikom a bližšie spoznajte ťažkú prácu baníkov. V priestoroch pre turistov sa ešte nedávno vykonávala ťažba hnedého uhlia, a preto sú tieto miesta veľmi autentické. Záujem o prehliadku je potrebné nahlásiť aspoň jeden deň vopred.

HOTEL BELASSI

ŠPORT A TURISTIKA V BLÍZKOM OKOLÍ

Magura

Je najvyšší vrch Malej Magury, geomorfologického podcelku Strážovských vrchov. s výškou 1 141,3 m n. m. Nachádza sa v okrese Prievidza a najbližšími obcami sú Nevidzany, Poruba a Chvojnica. Svoju turistickú trasu môžete začať priamo z Bojníc cez Kalváriu po žltej značke.

Ski Cígeľ a Jančekova skala

Neďaleko od Bojníc nájdeme domácimi obľúbené malé lyžiarske stredisko Ski Cígeľ, ktoré je celodenne otvorené cez víkendy a počas týždňa ponúka večerné lyžovanie. Od vodnej nádrže vedie nenáročný turistický chodník, vhodný aj pre rodiny s deťmi na Jančekovu skalu.

Kľak

Kľak je výrazný hôľnato-skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni južnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Je vhodným miestom na turistiku a zimné športy. Skiarena Fačkovské sedlo je rajom pre milovníkov zimných športov a adrenalínu.

Pohorie Vtáčnik

Vtáčnik je výrazný bralnatý vrchol na hlavnom hrebeni rovnomenného pohoria. Známy je aj vďaka horolezeckej oblasti Hrádok a ponúka rôzne náročné turistické trasy.

Zdroje informácií travelguide.sk, bojnice.eu, kupelebojnice.sk, informaciebojnice.sk, wikipedia, aquilla.sk, vodnysvetpd.sk, zoskok.sk, zoobojnice.sk, bojnicecastle.sk, banskyskanzen.sk